Dlaczego warto wybrać szklane drzwi wahadłowe – ?

Drzwi wahadłowe otwierają się swobodnie w dwóch kierunkach i znajdują zastosowanie wszędzie, gdzie nie jest wymagany zamek oraz klamka. Najczęściej wykorzystywane są w biurach i lokalach użyteczności publicznej, ale montowane są również w domach prywatnych. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać szklane drzwi wahadłowe.

Nowoczesny, uniwersalny design

Drzwi szklane wahadłowe odznaczają się nowoczesnym, oryginalnym designem, który świetnie komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak też tradycyjnymi aranżacjami. Minimalizm wyrażony w ich stylistyce pasuje do każdego wnętrza.

Funkcjonalność

Drzwi wahadłowe otwierają się wygodnie i z lekkością w obydwie strony. Rozwiązanie tego typu ułatwia ruch między pomieszczeniami i sprawdzi się tam, gdzie jest dość przestrzeni, aby otwierać drzwi w ten sposób. Skrzydło drzwi wahadłowych wystarczy popchnąć i odchylić do 90 stopni, aby je zablokować, co w wielu sytuacjach ułatwia użytkowanie. Drzwi szklane wahadłowe montowane są przede wszystkim w biurach, gastronomii i sklepach oraz w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Wrażenie większej przestrzeni

Zastosowanie szkła w drzwiach wahadłowych sprawia, że wnętrza są bardziej przestronne. W ten sposób zyskuje się wrażenie większej przestrzeni, co ma bardzo duże znaczenie w lokalach słabo doświetlonych i o dużej powierzchni.

Niezakłócony przepływ światła

Światło naturalne jest bardziej zdrowe dla oczu niż sztuczne. Dlatego warto z niego korzystać aranżując przestrzeń w sposób zapewniający jak największy dostęp światła słonecznego. Szklane drzwi, podobnie jak ścianki działowe, to rozwiązanie umożliwiające niezakłócony przepływ naturalnego światła.

Funkcja dekoracyjna

Szklane drzwi pełnią także funkcję dekoracyjną, dodając wnętrzom stylu. Możliwość naniesienia dowolnego wzoru sprawia, że mogą zostać dostosowane do dowolnej aranżacji.

W ESGLAS zamówisz drzwi szklane wahadłowe na wymiar. Możemy umieścić na nich logo firmy oraz wybrane wzory. Zapewniamy profesjonalny montaż wykonanych przez nas drzwi wahadłowych.