Ścianki przeciwpożarowe – wewnętrzne zabezpieczenie pomieszczeń

Szklane ścianki o właściwościach ognioodpornych z powodzeniem wykorzystywane są w pomieszczeniach użyteczności publicznej, biurach oraz domach, stanowiąc ważny element systemów bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Posiadają również inne zalety, sprawiające, że są ciekawą opcją, którą można wykorzystać w aranżacji nowoczesnych wnętrz. Dowiedz się, jak działają ścianki przeciwpożarowe oraz dlaczego warto je stosować.

Sposób działania ścianek przeciwpożarowych

Ścianki przeciwpożarowe, dzięki swojej konstrukcji, pozwalają ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia poza określoną strefę pożarową. W zależności od modelu mogą posiadać odporność ogniową EI 30 lub EI 60, która odpowiada czasowi ochrony przed wysoką temperaturą. Oznacza to, że ścianki szklane przeciwpożarowe ograniczają rozprzestrzenianie się płomieni oraz blokują przedostawanie się ciepła do pozostałych, nie objętych pożarem pomieszczeń przez 30 lub 60 minut. Na prawidłowo zaprojektowanych i wykonanych ściankach, pod wpływem wysokiej temperatury, nie powstają żadne pęknięcia, przez które mógłby przedostawać się gorący gaz i ogień. Jest to więc skuteczne rozwiązanie przeciwpożarowe, które można wykorzystać w różnego rodzaju wnętrzach.

Zalety przeciwpożarowych ścianek szklanych

Przeciwpożarowe ścianki szklane wewnętrzne łączą w sobie funkcjonalność oraz elegancję. Nie tylko skutecznie zabezpieczają przed przedostawaniem się ognia, ale też powiększają optycznie wnętrza, zapewniają izolację akustyczną oraz umożliwiają wydzielenie stref do pracy oraz odpoczynku. Stanowią ponadto bardzo elegancki element wyposażenia, doskonale pasujący do aranżacji utrzymanych w minimalistycznym, nowoczesnym stylu. Znajdują zastosowanie szczególnie w biurach. Ich montaż jest szybki, pod warunkiem, że wykonywany jest przez wykwalifikowaną ekipę.

Szklane ścianki przeciwpożarowe ESGLAS mogą zostać dostosowane do danego wnętrza dzięki szerokiej gamie barw profili aluminiowych. Parametry ścianek dobieramy do indywidualnych wymogów projektu. Zapewniamy kompleksową obsługę każdego realizowanego przez nas zlecenia oraz wsparcie naszych doświadczonych specjalistów. Sprawdź ofertę ścianek przeciwpożarowych.