Drzwi przymykowe ze szkła – idealne do biura i do domu

Drzwi szklane przymykowe nazywane są inaczej rozwieranymi. Skrzydło osadzane jest w ościeżnicy. Na tafli szklanej z jednej strony są zawiasy, a z drugiej strony zamek z klamką. Drzwi można montować w dowolnych pomieszczeniach wewnątrz budynku. To funkcjonalne i eleganckie rozwiązanie, które może zostać dostosowane do każdej aranżacji.

Drzwi szklane w domu

Drzwi przymykowe ze szkła wykorzystywane są w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach domów. Stanowią atrakcyjny wizualnie dodatek, który odznacza się dużą solidnością i precyzją wykonania.

Szkło jest bardzo uniwersalnym materiałem, który sprawdza się już nie tylko w łazienkach, ale też w innych pomieszczeniach. Doskonale komponuje się z drewnem, kamieniem, betonem oraz metalem. Szklane elementy świetnie prezentują się zarówno we wnętrzach industrialnych, jak też bardziej tradycyjnych.

Drzwi szklane w domu umożliwiają lepsze doświetlenie pomieszczeń, dodając im lekkości i sprawiając, że wydają się bardziej przestronne. Szkło jest odporne na wilgoć oraz bardzo wytrzymałe, więc szklane drzwi mogą być z powodzeniem montowane w kuchni oraz w łazience. Można nanieść na nie dowolny wzór, dzięki czemu staną się efektownym elementem dekoracyjnym.

Drzwi szklane do biura

Drzwi szklane przymykowe w biurze cenione są za niezwykłą elegancję oraz przepuszczalność światła. W przypadku powierzchni biurowych ta właściwość ma ogromne znaczenie, szczególnie w biurach, w których jest konieczne wydzielenie strefy pracy dla bardzo wielu pracowników. Montowane dotychczas tradycyjne ścianki działowe i drzwi sprawiały, że przestrzeń była bardzo mało przestronna oraz wymagała ciągłego używania sztucznego światła, które męczy wzrok.

Zastosowanie szkła w przestrzeniach biurowych umożliwiło wykorzystanie naturalnego światła i lepsze otwarcie przestrzeni, przy jednoczesnym zapewnieniu pracownikom prywatności oraz komfortu akustycznego.

Drzwi szklane w biurach mogą być przezroczyste lub matowe. Dodatkowo istnieje możliwość tworzenia na nich ciekawych wzorów, współgrających z aranżacją całego wnętrza, a także umieszczania logotypów.

W ESGLAS wykonujemy drzwi przymykowe z wybranym przez klienta wzorem. Stosujemy dedykowane ościeżnice aluminiowe w dowolnym kolorze RAL. Oferujemy również szkło o zmiennej przejrzystości Smart Glass, dzięki któremu można wygodnie dostosowywać przejrzystość do aktualnych potrzeb.