Zalety i wady szklanych drzwi

Szklane drzwi to bardzo efektowne rozwiązanie, które wykorzystywane jest zwykle w nowoczesnych aranżacjach. Sprawdza się szczególnie we wnętrzach, które wymagają doświetlenia. Modele wykonane z przezroczystego szkła zapewniają swobodny przepływ naturalnego światła sprawiając, że przestrzeń wydaje się większa. To jednak nie jedyne powody, dla których warto je instalować. Poznaj zalety i wady szklanych drzwi.

Zalety szklanych drzwi

Szklane drzwi wybierane są ze względu na swoje liczne zalety. Znajdują zastosowanie w biurach oraz domach, nadając im oryginalnego wyglądu.

Elegancki wygląd

Szklane drzwi cenione są za swój atrakcyjny, elegancki wygląd. Pięknie prezentują się w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach, przyciągając wzrok.

Bezpieczeństwo

Szkło hartowane, z jakiego wykonywane są szklane drzwi, jest bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, przez co jest niezwykle trwałe.

Funkcjonalność

Drzwi szklane przepuszczają światło, dzięki czemu doskonale spełniają swoją rolę w słabo doświetlonych, niewielkich pomieszczeniach. Można je stosować w przestrzeniach biurowych, które często dzielone są wieloma ściankami, co sprawia, że pomieszczenia stają się słabo doświetlone. Zastosowanie szklanych drzwi pozwala lepiej wykorzystać naturalne światło. Tym bardziej, jeśli są to szklane drzwi wahadłowe bez ościeżnicy lub szklane drzwi na wymiar montowane w ościeżnicy.

Wady drzwi szklanych

Szklane drzwi mają również swoje wady, o których warto wiedzieć, jeśli bierzemy pod uwagę opcję ich wykorzystania w aranżacji wnętrz.

Przepuszczalność światła

Przepuszczanie światła jest zaletą, ale może być również wadą w przypadku przestrzeni, które mają zapewnić prywatność i spokój podczas snu bądź pracy.

Pielęgnacja

Szklane drzwi mogą wymagać częstego czyszczenia i usuwania śladów palców. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby usuwania zanieczyszczeń, nawet ze szkła matowego.