Wykorzystanie ścianek akustycznych w biurze

Ścianki akustyczne biurowe są nowoczesnym sposobem na zapewnienie pracownikom komfortu akustycznego. Ścianki dźwiękoszczelne sprawdzają się szczególnie w dużych, otwartych przestrzeniach, w których konieczne jest wydzielenie funkcjonalnych stref o różnym przeznaczeniu. Poznaj sposoby wykorzystania ścianek akustycznych w biurze.

Komfortowe miejsca do pracy

Ścianki akustyczne do biura umożliwiają stworzenie spokojnej przestrzeni do pracy, w której dźwięki biurowego hałasu są wytłumione do minimum. Tego typu rozwiązanie wykorzystywane jest przede wszystkim w powierzchniach typu open space, w których duże natężenie dźwięków może być bardzo uciążliwe dla pracowników. Wydzielenie indywidualnych miejsc pracy dla poszczególnych osób zapewnia bardzo duży komfort, który pozwala na skupienie się na codziennych obowiązkach. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku zawodów wymagających kreatywności.

Ścianki akustyczne biurowe znajdują również zastosowanie w pomieszczeniach konferencyjnych przeznaczonych na spotkania, szkolenia oraz spotkania z kontrahentami. Wykorzystanie takiego rozwiązania pomaga się skupić na wykonywanych obowiązkach.

W obu przypadkach doskonale sprawdzają się szklane ścianki biurowe, które tłumią uciążliwe dźwięki, a także optycznie powiększają przestrzeń. Mogą też zostać udekorowane specjalnie zaprojektowaną folią sprawiając, że szklana ścianka będzie efektownym elementem dekoracyjnym.

Przestrzeń na odpoczynek

Ścianki akustyczne biurowe pozwalają również na wydzielenie przestrzeni na odpoczynek, w której można spokojnie poczytać, wyciszyć się oraz zjeść posiłek. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza w dużych biurach, gdzie pracuje wiele osób. Hałas generowany podczas codziennej pracy może mieć bardzo negatywny wpływ na samopoczucie, a nawet zdrowie. Dlatego zapewnienie wytłumionych pomieszczeń w każdym biurze ma ogromne znaczenie i przekłada się na efektywność pracy.

W ESGLAS oferujemy szklane ścianki akustyczne dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Nasze szklane ścianki akustyczne biurowe posiadają możliwość tłumienia dźwięków do 51 dB. Proponujemy szkło przezroczyste lub matowe, także w wersji z folią dekoracyjną.