wnętrza jutra

Wnętrza jutra

Wnętrza jutra. Ścianki szklane w nowoczesnych aranżacjach

Po latach dominacji dużej ilości dodatków, przyszła pora na dyskretny i zawsze elegancki minimalizm. I nic dziwnego! Skandynawski pomysł na aranżację sprawdzi się w siedzibie każdej firmy, gdzie komfort oraz wygoda użytkowania są zawsze na pierwszym miejscu. Ścianki szklane, przestronne gabinety, łączenie naturalnych materiałów z innowacyjnymi technikami – poznaj pomysły, które zmienią wystrój także twojego wnętrza!

Praktyczność na podium

Czym wyróżniają się wnętrza jutra? Wbrew pozorom, takie określenie wcale nie musi oznaczać niefunkcjonalnych, futurystycznych projektów pozbawionych klasycznego umeblowania czy ozdób. Nowoczesne aranżacje stawiają bowiem na połączenia – dobrze znanych materiałów ze szkłem, starego z nowym i przestrzeni z pewnym minimalistycznym zacięciem. Słowem, liczy się kreatywność.

Wielką rolę odgrywa także najwyższa jakość stosowanych rozwiązań, którą w nowych wnętrzach przekłada się nad ilość przedmiotów. Ma być praktycznie, ale przejrzyście – stąd tak duże znaczenie przywiązuje się zwłaszcza do koncepcji łączących w sobie parę niezależnych funkcji. Idealnym przykładem są tutaj ścianki szklane, które w nowoczesnych wnętrzach pełnią różne role, zaskakując przy tym coraz to nowszymi zastosowaniami. Drzwi przesuwne, ścianka szklanka w roli separatora pomiędzy poszczególnymi częściami pomieszczenia, inteligentny obiekt o zmiennej przejrzystości- w zastosowaniach takiego rozwiązania ogranicza nas jedynie… wyobraźnia.

Ścianki szklane w pomieszczeniu

Coraz częściej zamiast standardowych rozwiązań, projektanci podsuwają pomysły związane z wykorzystaniem szkła. Choć całość może nieco zaskakiwać – w końcu materiał ten często kojarzy się z chłodnym wystrojem lub trudami w utrzymaniu – to w rzeczywistości szkło doskonale sprawdzi się w każdej aranżacji, i to nie tylko tej skupionej na bardziej nowoczesnych nutach. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza ścianki szklane, które w prosty sposób pomogą podzielić nam zarówno większe, jak i mniejsze przestrzenie, i to przy jednoczesnym zachowaniu proporcji danego obszaru. Osobne miejsce na gabinety w niewielkim, minimalistycznie urządzonym pomieszczeniu? To możliwe! Ścianki szklane umożliwiają stworzenie odrębnej przestrzeni nawet w trudnych wnętrzach o nieregularnych kształtach lub niskich, ściętych sufitach, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzą się także w kamienicach czy na poddaszach. Idealnym uzupełnieniem minimalistycznego wystroju mogą być również szklane drzwi przesuwne lub wahadłowe. Takie wykorzystanie ścianek szklanych gwarantuje nam nie tylko podkreślenie charakteru całego wnętrza, ale i dużą wytrzymałość na intensywne użytkowanie – stąd ścianki z sukcesem wykorzystuje się we wszystkich biurach, hotelach oraz restauracjach wyróżniających się sporym natężeniem ruchu.

Nowoczesne aranżacje oznaczają nowoczesne rozwiązania. Innowacyjne technologie, zespół doświadczonych specjalistów, znakomita znajomość branży – to właśnie te czynniki sprawiają, że ESGlas to dzisiaj jedna z wiodących działalności z tego zakresu w Polsce. Zaprojektujemy oraz zamontujemy dowolną ściankę szklaną, a przy tym zapewnimy niezwykle profesjonalną obsługę na każdym etapie realizacji zamówienia. W końcu nowoczesność ma wiele oblicz – a jednym z nich jest właśnie ESGlas.