Wanna czy prysznic - co wybrać

Wanna czy prysznic — co lepiej sprawdzi się w Twojej łazience?

Jeszcze do nie tak dawna prysznic był kojarzony z funkcjonalnością i oszczędnością, a wanna z długimi kąpielami. Dlatego też na to pierwsze rozwiązanie decydowały się osoby, którym zależało na możliwości szybkiego odświeżenia, a na drugie miłośnicy długich kąpieli. Jednak teraz nowoczesne wyposażenie łazienki potrafi łączyć w sobie zalety obu tych opcji, czyli użyteczność i komfort kąpieli. Która lepiej sprawdzi się w Twojej łazience? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie w naszym najnowszym artykule.

Które rozwiązanie zapewnia wyższy komfort kąpieli?

Ile osób, tyle opinii. Niektórzy wolą wziąć szybki prysznic, inni preferu\"Wannają długą kąpiel. To właśnie gust decyduje o tym, czy uważamy, że wanna lub prysznic zapewnia wyższy komfort kąpieli. Pamiętaj, że obecnie nowoczesne kabiny prysznicowe, jak i wanny z dodatkowym osprzętem spełniają tę funkcję. W pierwszym przypadku warto szukać rozwiązań mających zestaw prysznicowy z dużą głowicą, a w drugim wanny wyposażonej w parawan. Producenci starają się, by ich propozycje były wygodne w użytkowaniu, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Uniwersalne rozwiązanie dla każdego

W zestawieniu kabin prysznicowych i wanien zdecydowanie to pierwsze rozwiązanie możemy zaliczyć jako te „uniwersalne”. Z korzystaniem z niego poradzą sobie zarówno dzieci, jak i starsze osoby. Montaż specjalnego osprzętu (w tym krzesełek czy uchwytów) pozwoli osobom niepełnosprawnym bezpiecznie i wygodnie się kąpać. Z kolei wanna jest niezastąpiona przy kąpielach relaksacyjnych czy zdrowotnych, jednak taka kąpiel może sprawić wiele trudności osobom starszym lub ograniczonym ruchowo.

Zużycie wody

W teorii prysznic uchodzi za bardziej ekologiczne rozwiązanie ze względu na mniejsze zużycie wody. W praktyce ilość wykorzystanej wody zależy i tak od tego, w jaki sposób z niego korzystamy. Osoby biorące długi prysznic, w trakcie którego woda jest odkręcona cały czas, będą miały podobne rachunki co miłośnicy kąpieli w wannie.

Wanna czy kabina – co ma większy potencjał aranżacyjny?

Funkcjonalność łazienki to jedna z najważniejszych kwestii, jaką powinniśmy brać pod uwagę przy jej urządzaniu. Jednak to nie jedyny czynnik, który ma znaczenie. Dla wielu osób to, jak kabina prysznicowa czy wanna będzie się prezentowała, jest równie istotne. Które rozwiązanie ma większy potencjał aranżacyjny?

Oba urządzenia mogą idealnie wpasować się do aranżacji łazienki, wystarczy tylko znaleźć odpowiedni model. Na pewno większe możliwości i bardziej interesujące rozwiązania zapewni wybór kabin prysznicowych. Ich mocną stroną jest to, że możemy dopasować model do naszego wnętrza. Doskonałym przykładem są kabiny prysznicowe szklane, które zamówisz w naszej firmie. W zależności od Twojej wizji i metrażu, jakim dysponujesz, projektujemy oraz montujemy kabiny otwarte lub zamykane z różnymi rodzajami drzwi – do wyboru rozwierne lub przesuwne. To bardzo eleganckie rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu aranżacjach. Kabiny prysznicowe ze szkła idealnie będą prezentować się w łazience utrzymanej w stylistyce minimalistycznej, skandynawskiej czy industrialnej.