Szklane kabiny prysznicowe

Szkło vs. tworzywo sztuczne – kabiny prysznicowe, z którego materiału lepiej sprawdzą się w Twojej łazience?

Funkcjonalność, niewielka ilość miejsca, którą zajmuje, czy oszczędność wody oraz czasu – to tylko przykłady zalet, jakie mają kabiny prysznicowe. Dziś niezwykle trudno wyobrazić sobie łazienkę bez prysznica. Popularność tego rozwiązania sprawiła, że na rynku pojawiło się wiele opcji, m.in. kabiny otwarte typu Walk-In lub zamykane. W dzisiejszym artykule nie będziemy się jednak koncentrować na rodzajach kabin prysznicowych. Zamiast tego przyjrzymy się materiałom, z jakich są one wykonane.
Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy lepiej w Twojej łazience sprawdzą się szklane kabiny prysznicowe na wymiar, czy te wykonane z tworzyw sztucznych.

Szkło czy tworzywo sztuczne?

W trakcie wyboru wyposażenia do łazienki wiele osób sugeruje się jedynie ceną, nie myśląc o innych kluczowych czynnikach, takich jak rodzaj materiału. A przecież to od tej kwestii zależy nie tylko trwałość kabiny i to, ile lat nam będzie służyła, ale też łatwość jej pielęgnacji czy ostateczna prezencja urządzenia.
Rodzaje kabin prysznicowych możemy podzielić na 2 kategorie – na te stworzone ze szkła lub tworzyw sztucznych. Sprawdź poniższą tabelkę i zobacz, jakie są plusy oraz minusy każdej z tych opcji.
\"Porównanie

Szklane kabiny prysznicowe na wymiar – idealny projekt do Twojej łazienki

Szklane kabiny prysznicowe na wymiar nie tylko są funkcjonalne, dopasowane do Twoich potrzeb, ale też elegancko się prezentują. Ich nowoczesny wygląd sprawia, że na to rozwiązanie chętnie stawiają m.in. właściciele hoteli czy ośrodków SPA, a także prywatne osoby.
W ESGlas tworzymy kabiny prysznicowe na Twoje specjalne zamówienie. W zależności od Twojej wizji oraz przestrzeni, jaką masz do zagospodarowania, projektujemy i montujemy kabiny otwarte (tzw. Walk-In) lub zamykane z różnymi rodzajami drzwi (rozwierne lub przesuwne).
W swojej pracy wykorzystujemy specjalistyczne urządzenie pomiarowe LEICA DISTO 3 D, które dokonuje pomiaru z dokładnością do 1 mm. W ten sposób możesz być pewien, że stworzona przez nas kabina zostanie dopasowana do Twojej łazienki w 100 proc.