szkło satynowe

Szkło satynowe idealnym wyborem do biura

Coraz więcej firm decyduje się na wykorzystywanie szklanych ścianek w swoich biurach. Wiele z nich stosuje tradycyjne, przeźroczyste szkło. Co jednak zrobić, jeśli chcemy uzyskać nieco prywatności? Rozwiązaniem mogą być ściany szklane wykonane ze szkła satynowego. Czym różni się ono od tradycyjnego? W dzisiejszym wpisie odpowiemy na to pytanie.

Szkło satynowe – czyli jakie?

Satyna to półprzeźroczyste, matowe szkło, które otrzymuje się poprzez trawienie go kwasem fluowodorowym. Efekt nieprzejrzystości można osiągnąć również za pomocą odpowiednich folii, nakładanych na zewnątrz szkła czy też między szybami. Ściany szklane ze szkła satynowego mają delikatną, równą powierzchnię. Co więcej, z upływem czasu matowa powłoka nie zmienia swoich właściwości.

Satynowe szkło jest również bardzo łatwe w czyszczeniu, a ponadto z powodzeniem wkomponuje się ono we wnętrza urządzone w każdym stylu.

Satynowe ściany szklane idealne do biura

Rozwiązaniem, które sprawdzi się szczególnie w biurze są ściany szklane satynowe. Z łatwością dopasowują się one do każdego wnętrza, a także wydzielają konieczne pomieszczenia bez optycznego pomniejszania przestrzeni. Dodatkowymi atutami takiego rozwiązania jest wyciszenie pomieszczeń oraz stylowa i nowoczesna estetyka całego wnętrza.

Co więcej, satynowe ścianki szklane, dzięki możliwości zamontowania ich na specjalnych szynach i systemach, mogą stać się mobilne. Pozwala to na różnorodne zaaranżowanie przestrzeni, w zależności od sytuacji.

Ściany szklane wykonane z matowego szkła są najczęściej wybierane, zaraz po standardowym, przeźroczystym szkle. Dzieje się tak dlatego, że to rozwiązanie pozwala na przenikanie światła słonecznego do centrum budynku, a jednocześnie zapewnia prywatność osobom pracującym za takimi ściankami.

Solidne wykonanie

Oferowane przez nas szklane ścianki satynowe cechują się odpowiednio dobraną grubością, która zapewnia zarówno wysoką wytrzymałość na uderzenia, ale też odpowiednią izolację akustyczną. Dla osób, które planują stworzyć tak bardzo dziś popularne call center rozwiązanie to sprawdzi się więc idealnie. Odpowiednia izolacja akustyczna jest również bardzo istotna, kiedy pracujemy w strefie zwiększonego hałasu, na przykład przy hali produkcyjnej.  Ponadto, produkty oferowane przez firmę ESGLAS posiadają niezbędne certyfikaty oraz atesty, które potwierdzają ich wysoką jakość.

Nasze ściany szklane satynowe sprawdzą się nie tylko w biurach, ale też w miejscach takich jak:

  • galerie,
  • pomieszczenia targowe,
  • szpitale,
  • banki,
  • hale produkcyjne,
  • urzędy,
  • sklepy.

Wysokie kwalifikacje oraz ogromne doświadczenie sprawiają, że nie zaskoczą nas żadne trudne sytuacje montażowe. Jesteśmy w stanie dopasować ściany szklane do każdego pomieszczenia – bez względu na wysokość czy nierówność ścian. Zachęcamy więc serdecznie do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty, a w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.