szkło w biurze

Szkło i biuro – idealna kombinacja?

8 godzin dziennie, 40 tygodniowo, 160 na miesiąc – tyle minimum czasu spędza pracownik zatrudniony na pełen etat w biurze. Prawdziwe jest więc stwierdzenie, że miejsce pracy staje się naszym drugim domem. Jednak abyśmy chcieli w nim przebywać, musimy dobrze czuć się w biurze.

Jakie musi być idealne miejsce pracy? Przede wszystkim funkcjonalne, przestrzenne i urządzone ze smakiem. Czy taki końcowy efekt osiągniemy, decydując się na szkło w biurze?

Szkło w biurze

Biuro kombinacyjne, zespołowe, otwarte czy kabinowe, jeśli chodzi o trendy na rynku przestrzeni biurowej to właściciel firmy ma z czego wybierać. Jednak niezależnie od tego, na jaki typ biura zdecydujesz się, musisz zapewnić swoim pracownikom komfortową przestrzeń do pracy, w której będą mieli poczucie prywatności, a jednocześnie nie będą czuli się odizolowani od reszty zespołu.

Jak tego dokonać? Doskonałym rozwiązaniem są szklane ścianki i przegrody. Wybierając to rozwiązanie, z jednej strony wydzielasz pracownikowi przestrzeń, która jest tylko do jego dyspozycji, ale z drugiej strony nie odgradzasz go od współpracowników.  Jednak to nie wszystkie zalety tego rozwiązania. Szklane ścianki są uniwersalne, współgrają z każdym wnętrzem, dodając mu szyku i elegancji, jednocześnie powiększając optycznie przestrzeń.

Jeśli to Ci nie wystarczy i będziesz chciał/a stworzyć przestrzeń, do której nie dociera biurowy harmider, to wybierz szklane ścianki akustyczne. Z pomocą tych ścianek również stworzysz przyjazną przestrzeń, która zapewni pracownikowi prywatność, a jednocześnie zwiększysz jeszcze bardziej komfort pracy. Oferowane przez nas ścianki dźwiękoszczelne mają możliwość doboru tłumienia dźwięków nawet do 51dB.

Co jeszcze szkło oferuje biurom?

Oczywiście, szklane ścianki to nie jedyne rozwiązania ze szkła, jakie można wykorzystać w biurze. W naszej ofercie znajdziesz również szklane drzwi – przesuwne, wahadłowe i przymykowe w ościeżnicach. Ten pierwszy rodzaj jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych drzwi w miejscach, gdzie niewielka przestrzeń ogranicza swobodę otwierania drzwi.

Z kolei szklane drzwi wahadłowe to optymalne rozwiązanie w biurach, w których panuje duży ruch. Jeśli drzwi od Twojego biura praktycznie się nie zamykają, to warto rozważyć tę opcję. Są nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale też chronią pomieszczenie przed przeciągami.

Ostatni rodzaj drzwi, czyli przymykowe w ościeżnicach, można stosować w dowolnych pomieszczeniach wewnątrz budynku. Są nie tylko funkcjonalne, ale też optycznie powiększają przestrzeń.

Z logo czy bez?

Szklane drzwi czy ścianki nie tylko są funkcjonalne, ale mogą też stanowić element dekoracji. Wystarczy, że zdecydujesz się dodać na nich nadruk. Wybór masz nieograniczony, możesz zdecydować się na logo firmy, napis (imię, nazwisko i stanowisko) albo wzór, który Ci się podoba. Motywów jest wiele, możesz postawić na paski, koła lub wzór, który według ciebie podkreśli wystrój pomieszczenia. Niezależnie od tego, jaki nadruk wybierzesz, niezwykły efekt jest gwarantowany.