Szklane drzwi przesuwne

Szklane drzwi przesuwne

Nowoczesny wystrój. Szklane drzwi przesuwne w pomieszczeniu

Szkło to coraz częstszy element wystroju w naszych domach. Nowoczesne, łatwe w aranżacji i sprawdzające się nawet w niewielkich pomieszczeniach szklane rozwiązania szturmem podbijają także wnętrza firm oraz przestrzeni publicznych. Zdziwiony? Już teraz sprawdź, jak z pomysłem zaaranżować pomieszczenie ze szklanymi drzwiami i tym samym całkowicie odmienić swoją przestrzeń!

Pora na szkło

Materiał, który jeszcze nie tak dawno kojarzył się jedynie z surowym klimatem biurowców, dziś przeżywa prawdziwe odrodzenie. Projektanci wnętrz nie mają wątpliwości – ścianki szklane powróciły do łask, i to zarówno w mieszkaniach czy domach, jak i we wnętrzach firm, na nowo definiując słowo przestronność. W końcu żadne inne rozwiązanie nie zagwarantuje nam takiego zagospodarowania powierzchni, jak właśnie szkło. Ścianki wykonane z tego materiału nie tylko bowiem nadają lekkości, ale i umożliwiają oryginalne aranżacyjne zastosowania. Jednocześnie użycie ścianek szklanych nie ogranicza dostępu do światła.

Jednym z ciekawszych pomysłów na wykorzystanie szkła w pomieszczeniu są drzwi przesuwne szklane, mocowane za pomocą mocowań punktowych lub zaciskowych listew systemowych o różnej wysokości. Gdzie sprawdzi się takie rozwiązanie? W domu szklana propozycja doskonale prezentuje się jako zamknięcie sypialni czy łazienek, głównie ze względu na ponadczasową elegancję, która pasuje do każdego wnętrza. Gładka tafla to także świetny wybór do przestrzeni biurowych. Dobrym pomysłem jest użycie ścianek szklanych do sali konferencyjnych lub jako element oddzielający poszczególne gabinety. Ważną częścią są również nowoczesne okucia, które nie tylko zagwarantują nam płynne działanie całej konstrukcji, ale i doskonale zharmonizują się z wnętrzem. Dzięki temu wykorzystane do stworzenia drzwi szklane ścianki jeszcze lepiej dopasują się do charakteru pomieszczenia.

Specjaliści w swojej branży

Pamiętajmy, że przesuwne drzwi to dość skomplikowany projekt, który wymaga fachowej wiedzy oraz wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. To właśnie dlatego przy wyborze wykonawcy warto sugerować się jego wszechstronnością – wybierając bowiem firmę, która zajmie się zarówno zaprojektowaniem, jak i montażem, zyskujemy gwarancję dostosowania specjalnie do danego pomieszczenia oraz spójności całej realizacji. W ESGlas proponujemy autorskie rozwiązania techniczne, dzięki czemu możemy dopasować projekt do danego pomieszczenia i tym samym maksymalnie wykorzystać jego potencjał.

Masz wątpliwości, czy drzwi przesuwne szklane sprawdzą się także we wnętrzu Twojej firmy? Bez obaw! W ESGlas doradzimy najlepsze rozwiązanie oraz zaproponujemy skrojone pod konkretne wymagania projekt. Zapraszamy!