Zalety szklanych drzwi przesuwnych

Szklane drzwi przesuwne – dlaczego warto je wybrać?

Jeśli z różnych przyczyn zamontowanie typowych drzwi w Twoim lokalu, biurze czy nawet mieszkaniu jest niemożliwe, to najlepszą alternatywą będą szklane drzwi przesuwne. Dlaczego architekci stawiają coraz częściej na to rozwiązanie podczas projektowania wnętrz? Jakie korzyści może przynieść montaż tego rodzaju drzwi szklanych? Odpowiedzi szukajcie w naszym artykule!

Szklane drzwi przesuwne – gdzie znajda swoje zastosowanie?

Gdy myślimy jakie może być zastosowanie drzwi szklanych, szczególnie tych przesuwnych, to kojarzą nam się zwykle lokale użytkowe wszelakiej maści.

Nie jest to niczym dziwnym, ponieważ szklane drzwi przesuwne często montowane są w większych i mniejszych biurowcach, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, drogeriach i aptekach. To rozwiązanie popularne jest również w budynkach użytku publicznego, takich jak urzędy miejskie czy placówki medyczne.

Coraz częściej montujemy również ten rodzaj drzwi szklanych w prywatnych mieszkaniach! Dzięki technologii GEZE Levolan Soft Stop, który spowalnia zamykanie i otwieranie drzwi – jest to system bezpieczny dla rodzin z dziećmi.

Jakie zalety mają szklane drzwi przesuwne?

Nie da się ukryć, że szklane drzwi przesuwne, tak samo, jak szklane ściany dodają pomieszczeniu elegancji, powiewu minimalizmu, jak również pozwalają na przepływ światła.

Wydawać by się mogło, że rozwiązanie tego typu może być nietrwałe, ale nic bardziej mylnego. Używane materiały gwarantują wysoką jakość i wytrzymałość drzwi szklanych.

Dzięki wspomnianemu już wcześniej systemowi GEZE Levolan Soft Stop, drzwi nie są narażone na uszkodzenia. Wszystko dzięki odpowiedniemu spowolnieniu zarówno w ostatniej fazie ich otwierania, jak i zamykania.

Kolejnym pozytywnym aspektem jest zdecydowana oszczędność miejsca, co też samo w sobie często jest powodem ich wyboru. Jeśli w naszym pomieszczeniu nie możemy pozwolić sobie na utratę powierzchni spowodowaną otwierającymi się standardowo drzwiami – przesuwy to świetny wybór!

Warto postawić na zamówienie indywidualne!

Stworzenie idealnie dopasowanych drzwi, zarówno pod kątem wymiarów, jak i aspektów wizualnych to istotna kwestia. Dzięki nowoczesnym systemom pomiarowym oraz możliwości pokrycia drzwi dowolnym wzorem – każdy klient traktowany jest indywidualnie.

Na specjalne życzenie klienta możliwe jest naniesienie wybranego wzoru np. logotypu firmy, pasów czy motywu kwiatowego lub industrialnego. Wszystko zależy od preferencji oraz klimatu pomieszczenia, w którym mają się znajdować drzwi przesuwne szklane.