rodzaje szklanych ścianek

Ścianki szklane i ich rodzaje – znajdź coś dla siebie!

ŚCIANKI SZKLANE – RODZAJE

Rynek wyposażenia wnętrz obecnie oferuje pięknie prezentujące się szklane kabiny i nowoczesne pod względem designerskim rozwiązania do biura. Warto zatem przed zakupem jakiegokolwiek rodzaju szklanych ścian, zapoznać się z tym, co można wybrać, by w pełni dopasować produkt pod swoje wymogi i oczekiwania.

PRAKTYCZNOŚĆ Z WYGLĄDEM

Najbardziej podstawowym podziałem szklanych ścianek jest określenie ich transparentności. Można mówić o takich, które są wykonane po prostu ze szkła np. bezbarwnego szkła hartowanego. Nie posiadają one ani żadnego koloru, ani wzoru. Czyste szkło, które pozwala na pełną przejrzystość z pewnością sprawdzi się w dużych pomieszczeniach, gdzie liczy się praca zespołowa, a jednak potrzebne jest swego rodzaju oddzielnie strefy pracowniczej, np. na działy.
Drugim rodzajem ścianek działowych są ścianki matowe. Tutaj można mieć do czynienia z większym polem do popisu pod względem designerskim. Oczywiście można wybrać mat pokrywający całą powierzchnię ściany, ale również, jeśli zachodzi taka potrzeba, możliwe jest wykonanie różnorodnych wzorów. Takie akcenty sprawdzają się szczególnie w miejscach, gdzie konieczne jest stworzenie swego rodzaju klimatu, np. salony piękności.

SYSTEM PRZESUWANIA

Ścianki szklane niejednokrotnie występują także w wersji przesuwanej. Przesuwane ścianki będą odpowiednie do pomieszczeń o niewielkich możliwościach pod względem metrażowym. Zobacz naszą ofertę ścianek szklanych