scianki szklane w domu

Ścianki szklane w domu- czy warto ?

Ścianki szklane w domu – czy warto ?

Szklane kabiny i nowoczesne rozwiązania do biura w ujęciu designerskim idą bardzo często w parze. Jeśli chodzi o przestrzeń mieszkalną, często unika się stosowania dużej ilości szkła. Nie tylko kojarzy się ono z pracą, ale również nie zawsze istnieje sens jego instalacji. Kiedy zatem warto jest to zrobić?

Ścianki szklane w domu a utrzymanie czystości

Warto jest zauważyć, że szkło najlepiej prezentuje się wtedy, kiedy jest błyszczące i pozbawione jakichkolwiek smug, niezależnie od tego, gdzie się znajduje. Niestety jest to powierzchnia, która przyciąga wszelkiego rodzaju zabrudzenia, szczególnie jeśli znajduje się w miejscach narażonych na brud np. koło wywietrznika. Warto zatem regularnie czyścić takie powierzchnie specjalnie do tego przeznaczonymi preparatami. Opracowana formuła pozwala na szybkie mycie, nie pozostawiając nieatrakcyjnych zacieków. Jednak ścianki szklane to również prysznic, gdzie o zabrudzenia jest szczególnie łatwo. Ociekająca piana z mydła potrafi pozostawić trudne do usunięcia zabrudzenia. Do czyszczenia tego typu powierzchni istnieją specjalnie preparaty, jednak ze szczególnym przeznaczeniem do kabin prysznicowych.

Ścianki szklane w domu a dzwiękoszczelność

Utrzymanie czystości to jedno, a wydobywające się zza szklanych ścian dźwięki to druga sprawa. Wielu klientów uważa, że są one niepraktyczne, ponieważ nie gwarantują nawet namiastki intymności, a jedynie budują barierę w pomieszczeniach. Tymczasem na rynku jest szeroki wybór ścian, które pomimo iż są szklane, są również dźwiękoszczelne. Wystarczy zasunąć rolety i „prawdziwa” ściana gotowa.