Ścianki szklane akustyczne – funkcjonalne rozwiązanie do biura i domu

Zapewnienie komfortu akustycznego ma ogromne znaczenie, zarówno w przypadku biur, jak też przestrzeni domowych. Hałas ma bowiem bardzo negatywny wpływ na zdrowie i kondycję człowieka. Ściany dźwiękoszczelne znajdują najczęściej zastosowanie w powierzchniach typu Open Space, w których wszyscy pracownicy przebywają w jednym dużym pomieszczeniu. Aranżacje takie mają z założenia pozytywnie wpływać na kreatywność, budowanie relacji i skracanie dystansu. Problemem jest jednak duży poziom hałasu i brak prywatności, co powoduje obniżenie efektywności pracy oraz pogłębia stres. Ścianki szklane akustyczne to funkcjonalne rozwiązanie, które można wykorzystać na wiele sposobów w przestrzeni biurowej oraz w domu.

Ściany dźwiękoszczelne w przestrzeni biurowej

Ściany dźwiękoszczelne w biurze pozwalają zapewnić optymalne warunki pracy. Można dzięki nim wydzielić miejsca do pracy, spotkań oraz odpoczynku. Transparentne ściany nie zmniejszają wizualnego odczucia przestrzeni ani dopływu naturalnego światła. Opcja doboru parametrów dźwiękoszczelnych umożliwia precyzyjne dopasowanie ścian do określonej aranżacji.

Dźwiękoszczelne ściany działowe mogą stanowić również element dekoracji biura. Szkło stosowane we wnętrzach dodaje im elegancji. W zależności od potrzeb, można zastosować ściany w wersji przezroczystej lub matowej. Ścianki dźwiękoszczelne można także ozdobić folią dekoracyjną, która nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Dźwiękoszczelne ściany działowe do domu

W przestrzeni domowej ścianki szklane akustyczne dają możliwość elastycznej konfiguracji przestrzeni zapewniając dostęp naturalnego światła. To wciąż jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Za pomocą ściany dźwiękoszczelnej można oddzielić przedpokój od holu lub wydzielić przestrzeń do pracy. Szkło matowe sprawdzi się w przypadku sypialni, gwarantując prywatność.

Zastosowanie dźwiękoszczelnych ścian działowych to sposób na komfort akustyczny domowników podczas oglądania filmów, odtwarzania muzyki czy zabawy dzieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu można też zyskać spokój w trakcie pracy oraz niezakłócony sen.

Sprawdź ofertę ścianek akustycznych ESGLAS, które są idealnie dopasowywane do każdego wnętrza.