Ścianki szklane

ŚCIANKI SZKLANE – JAK NADAĆ IM WYJĄTKOWEGO CHARAKTERU?

ŚCIANKI SZKLANE – JAK NADAĆ IM WYJĄTKOWEGO CHARAKTERU?

Szklane kabiny, ścianki szklane i nowoczesne rozwiązania do biura coraz częściej idą w parze w nowoczesnym designem. Niestety niekiedy modernistyczne szkło wydaje się być chłodne i wręcz bezduszne. Istnieją jednak proste i niezbyt kosztowne sposoby, by temu zaradzić, a oto kilka z nich.

WZORY NA SZKLE

Nie bez przyczyny większość biur decyduje się na dwie opcje – albo na czyste szkło, albo na w pełni matowe. Jak się jednak okazuje jest coś pomiędzy – można osiągnąć ciekawe prezentujący się i przede wszystkim przełamujący rutynę efekt, poprzez nałożenie na taflę szkła wzorów. To, jak będą się one prezentowały może leżeć w pełni w kwestii klienta. Zarówno proste paski, jak i kropeczki, już wprowadzają ciekawy wygląd, a jednocześnie nie wychodzą poza ramy elegancji, która jest istotna w takich miejscach jak biuro.

ŁĄCZENIA ŚCIAN

Tutaj również można postawić na proste rozwiązania, czyli niemal niewidoczne łączenia ścian, jednak bardzo często wprowadzają one swego rodzaju surowość. Alternatywą mogą okazać się łączenia, które wykonane są aluminium. Pomimo iż tworzywo to nie kojarzy się może z najwyższą elegancją, wprowadza pod względem wyglądu wizualne przełamanie. Takie rozwiązanie będzie dobrze prezentować się w biurach związanych z techniką czy inżynierią. Z kolei grubość samych łączeń również może być różnorodna i podyktowana pod potrzeby klientów.

KLAMKI

Ścianki szklane to często również drzwi. Mogą być one przyczyną zmiany ich wystroju poprzez ciekawie wyglądające klamki. Zarówno ich kształt, długość, a nawet kolor, mogą być różnorodne i ciekawe.