Ścianki przeciwpożarowe – innowacyjny element systemu przeciwpożarowego

Ściany szklane przeciwpożarowe pozwalają na aranżację pięknych wnętrz, które wymagają ochrony przeciwogniowej. Zastosowanie takiego rozwiązania to sposób na optyczne powiększenie przestrzeni i rozświetlenie jej, przy zachowaniu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Ścianki przeciwpożarowe dają bardzo duże możliwości w zakresie projektowania, również dzięki opcji użycia wielu modeli profili aluminiowych.

Zalety szklanych ścian przeciwpożarowych

Ścianki przeciwpożarowe cenione są przez architektów za możliwość projektowania efektownych, przezroczystych, ognioodpornych oraz dźwiękoszczelnych ścianek zachowujących odporność ogniową nawet przez 60 minut. Ściana przeciwpożarowa grubość może mieć zróżnicowaną, uzależnioną od wymogów projektu danego wnętrza. Odznacza się stosunkowo lekką budową, a innowacyjny system montażu sprawia, że może zostać łatwo i szybko umieszczona w danej przestrzeni.

W zależności od wybranej opcji, ścianki umożliwiają osiągnięcie różnego czasu ochrony przed wysoką temperaturą, który może wynosić 30 lub 60 minut. Ściany szklane przeciwpożarowe znajdujące się w ofercie ESGLAS posiadają klasę szczelności EI, która nie tylko ogranicza rozprzestrzenianie się płomieni, ale także blokuje przedostawanie się ciepła do pomieszczeń nieobjętych pożarem.

Bezszprosowe ścianki przeciwpożarowe do biur

Bezszprosowe ścianki przeciwpożarowe świetnie prezentują się w biurach. Są eleganckie i funkcjonalne, umożliwiają wydzielenie stref przeznaczonych na pracę i odpoczynek. Gwarantują również doskonałą izolację akustyczną.

Profile aluminiowe mogą zostać ukryte w podłodze i suficie, co pozwoli uzyskać bardziej estetyczny wygląd ścianek. Ścianki przeciwpożarowe są kompatybilne ze szklanymi drzwiami. W efekcie można stworzyć bardzo estetyczną aranżację biura, domu bądź obiektów użyteczności publicznej.

Skontaktuj się z ESGLAS, aby dowiedzieć się więcej o innowacyjnych, eleganckich i bezpiecznych ściankach przeciwpożarowych do domu lub biura.