Ścianki akustyczne do biura – nowoczesny sposób na aranżację wnętrza

Hałas wpływa negatywnie na koncentrację, wydajność pracy oraz nasze zdrowie. Pod jego wpływem wzrasta napięcie nerwowe i poziom stresu. Bardzo szybko pogłębia on również zmęczenie. Jego negatywny wpływ na zdrowie jest porównywany do działania zanieczyszczonego powietrza. Na hałas jesteśmy narażeni nie tylko na zewnątrz, ale też bardzo często w domach i biurach, szczególnie jeśli są to przestrzenie typu open space. Rozwiązaniem poprawiającym parametry dźwiękowe pomieszczeń są nowoczesne ścianki akustyczne dostępne w rozmaitych wariantach.

Ścianki akustyczne do biura – do czego służą?

Ścianki akustyczne umożliwiają izolowanie potencjalnych źródeł dźwięku w celu uzyskania komfortu akustycznego. Pochłaniają one hałas dzięki zastosowaniu właściwej kombinacji szyb oraz ewentualnie specjalnej warstwy tłumiącej. Odpowiednio zaprojektowane ścianki pozwalają oddzielić strefy pracy i odpoczynku od ciągów komunikacyjnych w biurach.

Ścianki szklane akustyczne – eleganckie rozwiązanie do biura i domu

Szklane ścianki umożliwiają wydzielenie stref przy jednoczesnym zachowaniu transparentności. To eleganckie rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno biurze, jak też w domowej przestrzeni. Szklana przegroda jest idealną opcją do wnętrz o niewielkim metrażu, ponieważ optycznie je powiększa zapewniając nieograniczony dostęp do światła dziennego. Dźwiękoszczelne systemy ścian działowych są wytrzymałe i bezpieczne. Mogą również stanowić element dekoracji dzięki zastosowaniu specjalnej folii. W efekcie wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru.

Szklane przegrody ogniowe – bezpieczeństwo i izolacja akustyczna

Szklane ścianki ognioodporne są bardzo ważnym elementem systemu bezpieczeństwa przeciwpożarowego w budynkach użyteczności publicznej oraz w domach prywatnych. Ich zadaniem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się ognia. Przeciwdziałają też przedostawaniu się ognia oraz dużej ilości ciepła poza daną strefę pożarową. Przegrody ogniowe cało szklane bądź bez ramowe, w zależności od modelu, umożliwiają osiągnięcie różnego czasu ochrony (El 30 lub El 60). Szkło ognioochronne zapewnia także wysoką izolację akustyczną. Oprócz tego efektownie prezentuje się w każdym wnętrzu.

W ESGLAS projektujemy ścianki akustyczne do biura zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Skontaktuj się z nami, aby wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie.