Nowoczesne balustrady szklane – gdzie je wykorzystać?

Szklane balustrady to nowoczesne rozwiązanie architektoniczne, które cieszy się coraz większą popularnością. Szkło jest materiałem odznaczającym się lekkością oraz elegancją, a jego zastosowanie pozwala na doświetlenie pomieszczeń. Dowiedz się, gdzie można wykorzystać balustrady szklane, jak je właściwie czyścić oraz dlaczego warto je wybierać.

Balustrady szklane wewnętrzne i zewnętrzne

Balustrady szklane wykorzystywane są wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Stosuje się je w budynkach użyteczności publicznej, biurach oraz w domach prywatnych. Szkło pozwala optycznie powiększyć oraz rozjaśnić wnętrze. Tego typu rozwiązanie świetnie sprawdza się w przestrzeniach z ograniczonym dostępem słońca, umożliwiając maksymalne wykorzystanie naturalnego światła. Szklane balustrady efektownie prezentują się w niewielkich metrażach, jak też w bardzo przestronnych wnętrzach.

Nowoczesne balustrady szklane cenione są za elegancki wygląd, ale i trwałość. Łatwo utrzymać je w czystości. Są odporne na działanie środków chemicznych i atmosferycznych, dzięki temu sprawdzają się również na zewnątrz budynków.

Cenionym materiałem jest szkło przezroczyste, ale równie eleganckim i funkcjonalnym rozwiązaniem są balustrady szklane mleczne, które znajdują zastosowanie szczególnie na balkonach, zapewniając większą prywatność.

Balustrady szklane – czyszczenie

Szklane balustrady, wbrew pozorom, są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Balustrady wewnętrzne wystarczy wyczyścić zmoczoną w ciepłej wodzie ściereczką bądź zwykłym preparatem do mycia szyb.

Szklane balustrady balkonowe warto pielęgnować za pomocą środków przeznaczonych do impregnacji szklanych powierzchni, które tworzą na szkle hydrofobową powłokę ochronną. Wykorzystanie takiego rozwiązania pozwala potem na usuwanie zanieczyszczeń za pomocą zwykłej ściereczki.

Dlaczego warto wybrać szklane balustrady?

Balustrady wykonane ze szkła, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, posiadają wiele zalet, co sprawia, że są świetnym wyborem do wnętrz i na zewnątrz. Są cenione za:

  • Elegancję
  • Wytrzymałość
  • Funkcjonalność
  • Bezpieczeństwo
  • Odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne

W ESGLAS zamówisz nowoczesne i solidne balustrady szklane wykonane ze szkła hartowanego laminowanego (VSG/ESG) w przezroczystej, mlecznobiałej, matowej, a nawet pokrytej finezyjnym wzorem wersji.