Ścianki szklane

Nowoczesna Architektura Wnętrz

WSPÓŁCZESNA ARCHITEKTURA WNĘTRZ – ŚCIANKI SZKLANE

To, co jest obecnie modne zarówno w przestrzeni mieszkalnej, jak również biurowej na poziomie architektury, uległo na przestrzeni ostatnich kilku lat bardzo mocnej modyfikacji. Nie tylko niektóre produkty cechują się zupełnie innym designem, ale również zauważa się wprowadzenie produktów, które do tej pory nie miały miejsca. Do nowoczesnych rozwiązań można zaliczyć np. szklane kabiny, ścianki szklane czy wprowadzenie boxów pracowniczych. Co jeszcze się zmieniło?

DUŻE PRZESTRZENIE

To, co do niedawna było nie do pomyślenia, to budowanie dużych pomieszczeń, które łączą kilka funkcji naraz. Dobrym przykładem jest współczesna architektura mieszkaniowa. Już na poziomie budowy zakłada, że takie pomieszczenia jak kuchnia i salon mają być jednym pomieszczeniem. W ten sposób salon staje się niejako jadalnią, a kuchnia staje się prawdziwym sercem domu, w którym spędza się również wolny czas. W przestrzeni biurowej zauważa się podobne trendy, gdzie zamiast tradycyjnych ścian ma się do czynienia z otwartymi pokojami, oddzielonymi przez ścianki szklane, które mają nawet swoją specjalną nazwę open space.

MINIMALIZM I PROSTOTA

Zmieniły się również same zasady ozdabiania wnętrz. Obecnie stawia się na to, by tzw. „durnostójek” było jak najmniej, a nawet jeśli się pojawiają, muszą być integralną częścią otoczenia lub pełnić jeszcze jakąś funkcjonalność. Współczesne wnętrza projektuje się kompletnie – wyznaczony budżet ma wystarczyć zarówno na rzeczy praktyczne, jak i designerskie. W ten sposób można otrzymać ciepłe, minimalistyczne wnętrza, z których bije nowoczesna prostota i elegancja.