Możliwości techniczne ścianek dźwiękoszczelnych

Możliwości techniczne ścianek dźwiękoszczelnych

Teraz, tak jak nigdy wcześniej, liczy się w architekturze stworzenie funkcjonalnego, a zarazem komfortowego budynku. Niezależnie od tego, czy ma on mieć charakter mieszkalny, użytkowy lub komercyjny klienci oczekują od architektów oraz projektantów wnętrz, że stworzą miejsce, które łączy w sobie innowacyjne rozwiązania, wygodę użytkowania oraz niebanalny styl. Ten efekt możesz osiągnąć, wybierając ścianki akustyczne.

Jakie możliwości stwarzają Tobie – jako architektowi – ścianki dźwiękoszczelne? Poznasz odpowiedź na to pytanie, czytając nasz tekst.

W domu i pracy

Każdy z nas potrzebuje czasami miejsca, w którym może spokojnie popracować lub też odpocząć. Dlatego też coraz więcej klientów zwraca uwagę na to, czy lokum, którego szukają, posiada takie wyciszone miejsce. Wybierając ścianki dźwiękoszczelne, możesz bez problemu sprostać wymaganiom swoich klientów. To doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym miejscu, możesz je zamontować w:

  • biurach,
  • salach konferencyjnych,
  • hotelach,
  • salach widowiskowych,
  • restauracjach,
  • budynkach użyteczności publicznej,
  • szkołach i przedszkolach,
  • mieszkaniach prywatnych.

Jednak ich szerokie zastosowanie – choć jest na pewno dużą zaletą – nie jest głównym powodem ich popularności. Ścianki dźwiękoszczelne cieszą się sporym zainteresowaniem, dzięki swoim możliwościom doboru tłumienia dźwięku do 51dB. To właśnie ta cecha pozwala stworzyć miejsce, jakiego klient oczekuje, miejsce wolne od hałasu, w którym może pracować, odpoczywać czy urządzić spotkanie dla klientów lub potencjalnych kontrahentów.

Nowoczesność i elegancja w jednym

Ścianki dźwiękoszczelne doskonale komponują się z nowoczesnymi wnętrzami. Dodadzą elegancji i szyku wnętrzom z różnych styli – sprawdzą się w minimalistycznym oraz skandynawskiej stylistyce, ale też są świetnym uzupełnieniem stylu prowansalskiego, industrialnego, a nawet retro. To nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale też efektownie prezentuje się pod względem wizualnym. Zamontowane z rozmysłem mogą stać się mocnym punktem każdego wnętrza.

W naszej ofercie znajdziesz jedynie ścianki akustyczne wykonane ze szkła. Decydując się na takie rozwiązanie, zyskujesz kolejną korzyść, którą jest możliwość optycznego powiększenia pomieszczenia. Ścianki dźwiękoszczelne zapewniają wnętrzu naturalne oświetlenie, dzięki czemu nie zamykasz przestrzeni jak w przypadku ścian działowych. W ten sposób możesz nie tylko sprawić, że pomieszczenie będzie wydawało się większe, co jest w szczególności ważne przy małym metrażu, ale też Twój klient nie będzie odnosił wrażenia, że miejsce go przytłacza. Ważne jest to w projektach biura z boksami – lepiej postawić na ścianki dźwiękoszczelne, dzięki temu zapewnia się pracownikowi potrzebną mu przestrzeń do pracy, ale jednocześnie nie izoluje się go od współpracowników.

Ścianki dźwiękoszczelne na wymiar

W swojej pracy kierujemy się zasadą, że zadowolony klient to taki, który otrzymuje produkt spełniający jego oczekiwania. Dlatego też w naszej firmie dopasowujemy wymiar szkła pod Twoje indywidualne potrzeby, niezależnie od tego, czy mówimy o ściankach dźwiękoszczelnych, kabinach prysznicowych czy innych naszych rozwiązaniach.

Aby jak najlepiej zmierzyć potrzebne wymiary, korzystamy ze specjalistycznych narzędzi, tj. LEICA DISTO 3D, które dokonuje pomiaru z dokładnością do 1 mm.  Oferujemy Tobie również możliwość ozdobienia ścianek folią dekoracyjną. To doskonałe rozwiązanie, które możesz zaproponować klientowi, który chce przemienić aranżacje biura. Ścianki z logo firmy będą doskonale prezentować się w m.in. salach konferencyjnych.