Dobrze dobrane drzwi wewnętrzne szklane idealne dopełnią każdą aranżację. Sprawdź, które drzwi będą optymalnym wyborem dla Twojego domu lub biura.

Jakie drzwi wybrać? Szklane przesuwne czy wahadłowe?

Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie w przestrzeni, w której nie ma drzwi. Czasami chcemy odgrodzić się od wzroku ludzi, z którymi mieszkamy, pracujemy lub po prostu przebywamy. Dzięki drzwiom możemy cieszyć się prywatnością, jednak to nie jedyna funkcja tych elementów wyposażenia wnętrz. Warto wspomnieć również o estetyce – dobrze dobrane drzwi wewnętrzne szklane idealne dopełnią każdą aranżację. Sprawdź, które drzwi będą optymalnym wyborem dla Twojego domu lub biura.

Drzwi przesuwne szklane – w jakich pomieszczeniach najlepiej się sprawdzą?

Szklane drzwi są praktyczne i bardzo dekoracyjne. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się właśnie na takie modele. Staną się ozdobą każdego wnętrza, jednocześnie podkreślając jego charakter. Drzwi przesuwne szklane mają wiele zalet. Najlepiej sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie optycznie powiększą przestrzeń. Korytarze, małe sypialnie czy też łazienki to pomieszczenia, gdzie te drzwi pasują najlepiej. Z ich pomocą jesteśmy w stanie stworzyć oryginalne i niepowtarzalne aranżacje. Zwłaszcza w przypadku łazienek łączonych z sypialnią – z tymi drzwiami można zdziałać architektoniczne cuda. Wbrew pozorom takie drzwi są też bardzo trwałe. Dzięki nowoczesnym technologiom oraz ciekawym rozwiązaniom konstrukcyjnym są bardzo bezpieczne i z pewnością posłużą przez wiele lat. Szklane skrzydła drzwi przesuwnych pomagają również optycznie powiększyć i rozjaśnić pomieszczenie, świetnie sprawdzając się wszędzie tam, gdzie dostęp do naturalnego światła słonecznego jest ograniczony.

Drzwi wahadłowe – oryginalny design gwarantowany

Zamiast klasycznych lub przesuwnych drzwi można wybrać także drzwi wahadłowe szklane. Takie elementy wystroju kojarzą się z saloonem, których wiele znajdowało się swego czasu na „Dzikim Zachodzie”. Obecnie najczęściej można spotkać je w kuchni, szczególnie takiej, która jest połączona z pokojem dziennym. Jeśli często przechodzimy pomiędzy pomieszczeniami, serwując kolejne dania, montaż drzwi wahadłowych okaże się z pewnością strzałem w dziesiątkę. Nie musimy wypuszczać z rąk tego, co w nich mamy – wystarczy, że lekko pchniemy panel, a ten natychmiast ustąpi. Gdy wejdziemy do pomieszczenia, powróci na swoje miejsce.

O czym warto pamiętać przy wyborze drzwi?

Jeśli dopiero projektujemy mieszkanie, warto pamiętać, że drzwi szklane wymagają specjalnie przygotowanego nadproża lub ściany, na której będą się wspierać. Mogą mieć one ościeżnice lub posiadać skrzydła osadzone na zawiasach mocowanych bezpośrednio do ściany, najczęściej również szklanej. Jeśli pomieszczenie jest nietypowe, dobrym rozwiązaniem będą drzwi szklane na wymiar. Warto poświęcić odrobinę czasu na dokonanie najwłaściwszego i przemyślanego wyboru. Pamiętajmy, że względy estetyczne są ważne, jednak nie najważniejsze. Liczy się również funkcjonalność pomysłów, jakie realizujemy w obrębie własnych czterech kątów. Dobry plan i odpowiednie rozeznanie pozwoli nam wybrać elementy wyposażenia domu, które staną się dla nas źródłem satysfakcji na lata.