jak urządzić biuro

Jak urządzić biuro?

Ten, kto musiał kiedykolwiek pracować w pomieszczeniu, które nie było w pełni do tego przystosowane, wie, jak ważny jest odpowiedni wystrój biura. To właśnie od takich kwestii jak oświetlenie czy meble zależy, czy komfortowo, a co za tym idzie, efektywnie spędzimy jedną trzecią naszego dnia.

Jak urządzić biuro? Co wziąć pod uwagę przy planowaniu? W dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci, jak pokonać wszystkie etapy urządzania biura.


Weź pod uwagę charakter pracy

Urządzanie biura to nie tylko wyprawa do sklepu po niezbędne umeblowanie czy dekoracje. Na samym początku warto ustalić, czego będą potrzebowali pracownicy. Pamiętaj, że inaczej urządza się biuro architekta czy agencji marketingowej niż biuro bankowca albo prawnika. Charakter obowiązków wpływa na różne detale, nawet takie jak kolorystyka. W pracy, w której wymagana jest kreatywność, lepiej postawić na żywe, pobudzające do działania kolory. Z kolei tam, gdzie kluczowa jest precyzja oraz skupienie, dobrym wyborem są stosowane barwy, które nie będą rozpraszać i odrywać od pracy.

Realnie oceń swoje możliwości

Niestety, nie zawsze możemy swobodnie wcielać nasze plany w życie, niezależnie od tego, jak dobre nam się one wydają. Na swojej drodze możemy spotkać wiele przeszkód, a jedną z nich są finanse. Planując, zastanów się, jak najlepiej wykorzystać posiadany budżet, by jednocześnie go nie przekroczyć i nie narazić firmy na niezaplanowane wydatki. Weź przede wszystkim pod uwagę rozmiar oraz układ pomieszczenia. Uwzględnij też metraż czy elementy architektoniczne – takie jak skosy, okna, czy filary. W przypadku, w którym urządzasz open space, pomyśl, czy lepszym rozwiązaniem będą szklane ścianki, czy boksy.

Zastanów się, jak ma wyglądać wnętrze

Skoro już wiesz, jakie masz możliwości i czego potrzebują Twoi pracownicy, czas przejść do kolejnego etapu – ustalenia aranżacji. To moment, w którym zastanawiasz się nad ustawieniem mebli, wydzieleniem pracownikowi odpowiedniej przestrzeni, w której będzie mu się komfortowo pracowało. Ważną kwestią jest też strefa wypoczynku. Dobrze, gdyby była ona w wyraźny sposób oddzielona od miejsca, w którym się pracuje. Ten problem można rozwiązać za pomocą ścianek działowych do biura, z ich pomocą można nie tylko odgrodzić biurka, ale też wykorzystać je do wyznaczenia strefy wypoczynku.

Nasze samopoczucie poprawiają rośliny znajdujące się w biurze, a nawet widok zieleni za oknem. Dzięki roślinom stworzysz przytulne miejsce, pamiętaj tylko by o nie dbać. Łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu są: skrzydłokwiat, scindapsus złoty, czy zamiokulkas zamiolistny.
Urządzając wnętrze, nie można zapomnieć o spełnieniu wytycznych bezpieczeństwa i higieny pracy. W każdym biurze musi znaleźć się gaśnica oraz apteczka. Jeśli chcesz podnieść standardy bezpieczeństwa na jeszcze wyższy poziom, zastanów się nad zamontowaniem ścianek ogniowych.

 

W ESGlas mamy wiele rozwiązań dla firm, które ułatwią Ci urządzanie biura. Zamówisz u nas m.in. szklane ścianki czy przegrody ogniowe na wymiar. Przekonaj się sam, jak pięknie i efektownie będą one prezentować się w Twoim biurze