Opis naszej pracy- montowania szklanych ścianek i drzwi

Jak pracujemy- nasza praca krok po kroku

Od 2002 roku dostarczamy przejrzyste rozwiązania ze szkła, każdy projekt dostosowując do indywidualnych potrzeb klienta. W dzisiejszym artykule opowiemy Wam, jak wygląda nasza praca oraz co ciekawego robiliśmy w Norwegii.

Nasza praca krok po kroku

Do każdego Klienta i projektu podchodzimy indywidualnie, oferując komplet usług- od doradztwa technicznego, poprzez projektowanie, pomiar, produkcję i transport, a kończąc na montażu oraz serwisie. W krótkich 6 punktach zebraliśmy informacje, które pokażą Ci jak pracujemy i czego możesz spodziewać się po współpracy z nami.
  1. Przygotowanie oferty

Pierwszym etapem naszej pracy – gdy otrzymujemy zapytanie – jest przygotowanie oferty. W większości przypadków staramy się odpowiedzieć do 2 dni. Jeśli projekt jest bardziej skomplikowany, wtedy czas odpowiedzi może wydłużyć się do ok. 4-5 dni.

  1. Pomiary

Po zaakceptowaniu przez Klienta oferty, wysyłamy projekt umowy. Po jej podpisaniu przystępujemy do realizacji projektu. Zaczynamy od wykonania dokładnych pomiarów miejsc montażu ścianek. Wykorzystujemy do tego sprzęt LEICA DISTO 3D, dzięki któremu nie musimy stosować poziomicy ani miarki, ponieważ urządzenie w jednoznaczny sposób określa niezbędne parametry: wymiary otworu budowlanego, wszelkie poziomy i piony, ew. istotne dla pomiaru kąty . Co więcej, potrafi zmierzyć z dokładnością do 1 mm wszelkie łuki czy inne nieregularne kształty, zatem nie ma potrzeby wykonywania pracochłonnych szablonów z tektury czy sklejki.

  1. Projekt

Po przekazaniu danych z pomiaru do biura, rysunek jest przetwarzany. Wstępnie ustalany jest z Klientem termin montażu (na konkretny tydzień). Opracowujemy podział szkła, dobór właściwych luzów między szybami, rysujemy właściwe wycięcia oraz otwory w szkle. Mając wszystko dokładnie rozrysowane, zamawiane jest szkło w hartowni oraz właściwe profile i okucia u naszego dostawcy. Po otrzymaniu potwierdzeń terminów dostaw poszczególnych elementów, ustalamy dokładny termin montażu (zwykle z wyprzedzeniem ok. 1 tygodnia).

  1. Montaż

Montażyści, zwykle dzień przed planowanym wyjazdem, kompletują materiały niezbędne do montażu. W ustalonym wcześniej dniu i o konkretnej godzinie są u Klienta gotowi pod podjęcia prac montażowych.

  1. Zakończenie prac

Kiedy prace zostaną zakończone, podpisywany jest właściwy protokół odbioru prac. Następnie wystawiana jest faktura.

  1. Referencje

Jeżeli Klient się zgadza, wystawia nam referencje 🙂

Krótka relacja z Norwegii

Nie działamy tylko w Polsce, czego najlepszym dowodem jest jedna z naszych ostatni realizacji w stolicy Norwegii. Odwiedziliśmy ten piękny kraj, po tym, jak otrzymaliśmy zlecenie na wykonanie szklanych ścianek o zwiększonej izolacyjności akustycznej wraz z drzwiami w ościeżnicach w jednej z firm spod Oslo, z Drammen.

Kilka dni po podpisaniu umowy wczesnym rankiem udaliśmy się na lotnisko ze swoim urządzeniem pomiarowym LEICA DISTO 3D,  o godzinie 10 byliśmy na budowie w Drammen. Pomiar 23 ścianek był dość czasochłonny, jednak późnym popołudniem udało nam się zwiedzić co nieco w Oslo, m.in. udało nam się zobaczyć The Nobel Peace Center, muzeum poświęcone historii pokojowej nagrody Nobla. Następnego dnia wczesnym rankiem nastąpił powrót, ok. 12 już pracowaliśmy nad obróbką tego zlecenia.

Poniżej krótka relacja fotograficzna.