Drzwi wahadłowe szklane

Gdzie znajdą zastosowanie wahadłowe drzwi ze szkła

Szklane drzwi wahadłowe najczęściej używane są w budynkach użyteczności publicznej, szczególnie w miejscach o dużym nasileniu ruchu. Zastosowanie specjalnych zawiasów oraz lekkiej konstrukcji sprawia, że są one bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Gdzie jeszcze znajdą swoje zastosowanie? W dzisiejszym wpisie odpowiemy na to pytanie.

Gdzie warto je stosować?

Tego rodzaju drzwi sprawdzą się idealnie w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy jadalnia. Otwierają się one po lekkim popchnięciu, co jest bardzo wygodne, kiedy na przykład niesie się potrawy na stół. Drzwi wahadłowe szklane montuje się również w łazienkach jako zamknięcie wnęk oraz kabin prysznicowych. To świetny sposób na wejście do kabiny w niedużej łazience, ponieważ po otwarciu zajmują one niewiele miejsca. Jedynym minusem jest to, że trzeba szczególnie uważać, aby nie opierać się o drzwi – może to grozić wypadkiem.

To także dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie na niedużej przestrzeni znajduje się wejście do wielu pomieszczeń, między innymi w niedużych korytarzach czy przedpokojach. Dzięki takiemu sposobowi otwierania nie będą one kolidowały z pozostałymi drzwiami.

Czy są praktyczne?

Dużą zaletą szklanych drzwi jest fakt, że wpisują się one niemal w każde wnętrze. Szczególnie efektownie będą prezentować się pomiędzy kuchnią a salonem. Należy również podkreślić, że wykonywane są one z hartowanego szkła, które jest bardzo odporne i praktycznie niemożliwe do rozbicia. Jednak, jeśli doszłoby do stłuczenia, szyba rozsypuje się na wiele drobnych kawałków, nieposiadających ostrych krawędzi. Warto również dodać, że drzwi wahadłowe montowane są na samozamykaczach podłogowych, które posiadają blokadę otwarcia. Oznacza to, że po otwarciu można zablokować je w otwartej pozycji, na przykład pod kątem 90 stopni. Kiedy pociągniemy za drzwi, powoli wrócą one do pozycji zamkniętej.

Drzwi wahadłowe ze szkła będą idealnym rozwiązaniem również wtedy, kiedy chcemy doświetlić wnętrze. Sprawdzi się to szczególnie w małej łazience bez okien – skutecznie przepuszczają światło z pozostałych pomieszczeń w domu.

Szklane drzwi wahadłowe do kabiny prysznicowej

Drzwi kabiny prysznicowej muszą zapewniać intymność i komfort. Wykonujemy je z antykorozyjnego szkła TIMELESS. Zostało one opracowane specjalnie z myślą o kabinach prysznicowych.

Powierzchnia TIMELESS jest w pełni zabezpieczona za pomocą innowacyjnej metody nakładania warstwy tlenków metali. Szkło zachowuje przezroczystość, a wapień i zabrudzenia osadzają się na nim w mniejszym stopniu.

[boc_button btn_content=\”Zobacz naszą ofertę\” href=\”/oferta/drzwi-wahadlowe-szklane/\” ]