Gdzie sprawdzą się ścianki szklane

Gdzie sprawdzą się ścianki szklane?

Szkło jest materiałem coraz chętniej stosowanym w aranżacji wnętrz. Wykorzystywane jest na wiele sposobów, na przykład jako ścianki szklane. Takie przegrody mają wiele zalet i szerokie zastosowanie, które opiszemy w dzisiejszym artykule.

Profesjonalna przestrzeń biurowa

Stosując ścianki szklane zyskujemy niezwykłą estetykę i nowoczesny styl wnętrza. Nadają również profesjonalny charakter otoczeniu, dlatego też jest to świetne rozwiązanie do biur.

Coraz bardziej popularne jest tworzenie biurowych przestrzeni typu „open-space” i tutaj ścianki szklane sprawdzą się idealnie. Z ich pomocą można w łatwy sposób wydzielić osobną przestrzeń dla każdego pracownika, jednocześnie zachowując możliwość kontaktu wzrokowego między nimi. Może to skutkować lepszym nastrojem pracowników, a co za tym idzie, lepszą komunikacją. Warto też zaznaczyć, że takie rozwiązanie optycznie powiększa przestrzeń. Jest to szczególnie istotne w przypadku niewielkich powierzchni.

Ścianki szklane w biurach mogą być też wykorzystane do izolowania pomieszczeń takich jak sala konferencyjna czy biuro szefa. Znajdą swoje zastosowanie również podczas projektowania przestrzeni do rozmów z klientami, ponieważ ścianki szklane wyciszają przestrzeń.

Nowoczesny design w mieszkaniu

Ścianki szklane to rozwiązanie, które prezentuje się niezwykle efektownie we wnętrzach urządzonych w każdym stylu. Zaletą przemawiającą za ich wyborem z pewnością jest zwiększenie dostępności światła. Stosując takie ścianki ciemne mieszkanie stanie się o wiele bardziej oświetlone. Jest to również doskonały sposób na wydzielenie stref w małym mieszkaniu.

Jednym z ciekawych pomysłów jest zastosowanie szklanej ściany z funkcją przesuwania w salonie z aneksem kuchennym. Zyskamy wtedy teoretycznie dwa pomieszczenia, mimo że optycznie będzie wyglądało na jedno. Innym pomysłem może być wydzielenie miejsca do pracy, czy do zabawy dla dziecka.

Ścianki szklane to także świetny pomysł na przeszklenie tarasu. Dzięki takiemu zastosowaniu zapewnimy sobie ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi jednocześnie nie ograniczając możliwości podziwiania widoków.

Indywidualny projekt

Ścianki szklane zawsze wykonywane są pod indywidualne zamówienie, więc każdy projekt jest odpowiednio dopasowany do wymagań klienta. Warto dodać, że można na nich wykonać wzór, napis czy też logo. Dzięki temu można jeszcze bardziej je spersonalizować. Dodatkową zaletą szklanych ścianek jest ich montaż, który przebiega szybko i czysto.

Sprawdzony producent = gwarancja jakości

Osoby zainteresowane montażem szklanych ścianek serdecznie zapraszamy do współpracy z naszą firmą. Dzięki dużemu doświadczeniu nasze projekty spełniają wszelkie normy, a swoją estetyką zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Stworzymy i zamontujemy ściankę pasującą do każdego miejsca – niezależnie od wysokości pomieszczenia czy nierówności ścian. Gwarantujemy, że ścianki szklane dostępne w naszej ofercie będą pięknie prezentowały się przez wiele lat.