Daszki szklane

Kraków daszek 7

Daszki szklane – elegancka ozdoba budynku inspirowana trendami architektonicznymi

Drzwi wejściowe to wizytówka każdego budynku, która świadczy o jego schludności, czystości i estetycznym wyglądzie. Niestety, częstym problemem w przypadku prywatnych domów, przestrzeni biurowych czy też obiektów użyteczności publicznej jest fakt, że frontowa część budynku jest narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, takich jak opady atmosferyczne, promieniowanie UV, zanieczyszczenia środowiskowe czy też zabrudzenia spowodowane przez rośliny. Rozwiązaniem, które może temu zaradzić, są daszki szklane nad drzwi, które świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju budynkach, niezależnie od ich rozmiarów, funkcji czy też stylistyki.

Daszki ze szkła to konstrukcje o wszechstronnym zastosowaniu, które można umieszczać nie tylko we frontowej części budynku, ale także jako zadaszenie szklane balkonu oraz zadaszenie szklane tarasu. W każdym przypadku zyskujemy wytrzymałą konstrukcję, która będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne, a zarazem wprowadzi nutkę elegancji do wyglądu całej elewacji budynku.

IMG_20220412_152835
IMG_49832

Daszki ze szkła składają się z jednej lub kilku płyt szklanych, które mogą być przytwierdzone do ściany lub elewacji budynku. W Esglas montaż takiej konstrukcji przeprowadzamy na dwa sposoby:

  • na cięgnach – stalowe pręty umieszczamy pod kątem do 45 stopni w stosunku do powierzchni dachu, co pozwala na stworzenie zabudowy o maksymalnie 1,5-metrowym wyciągu. Stworzony w ten sposób daszek jest estetyczny i mniej rzuca się w oczy, jednak charakteryzuje się nieco ograniczonym wysięgiem;
  • na podporach stalowych – jest to masywne rozwiązanie wykorzystujące poziome i pionowe podpory, a także umożliwiające stworzenie dachu o wysięgu nawet do 3 metrów.

Niezależnie od wybranego rozwiązania należy pamiętać o tym, że montaż daszku ze szkła zawsze powinien być przeprowadzany przez doświadczoną firmę, która udzieli informacji na temat zastosowania odpowiedniego spadu (niezbędny element zwłaszcza w sezonie zimowym), możliwych metod instalacji oraz kosztu tego typu usługi. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami w Esglas.

Skontaktuj się z nami

Skorzystaj z darmowej wyceny.

Niezwykle trwałe daszki szklane

Daszki szklane – sposób na wielkie wejście

Ścianki szklane zaskakują całym wachlarzem możliwych aranżacji. Od pewnego czasu z powodzeniem sprawdzają się także w roli zadaszenia głównego wejścia do budynku – nie tylko stylowo się prezentują, ale i są niezwykle funkcjonalne. Sprawdź, co jeszcze warto o nich wiedzieć!

Daszek szklany dla każdego

Chronią wchodzących gości przed kapryśną pogodą oraz stanowią ciekawy element wizualny. Daszki zmontowane z nowoczesnych ścianek szklanych, bo o nich właśnie mowa, to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdych warunkach. Szklane wieżowce, szeregowe budownictwo, a może wiekowe kamienice? To już od ciebie zależy, gdzie dokładnie je umieścisz. Jedno pozostaje pewne – innowacyjna technologia oraz autorskie projekty sprawiają, że daszki szklane wkomponowują się w dowolny krajobraz. Warto zwrócić uwagę na siedziby firm czy budynki użyteczności publicznej, które ze względu na swój charakter muszą wykorzystywać jak najwygodniejsze dla klientów rozwiązania. W tej kwestii daszek szklany nie ma sobie równych – osłania teren wejścia, a przy tym nie zaburza wyglądu samej elewacji. Dzieje się tak z paru powodów. Przede wszystkim, nowoczesne daszki szklane wyróżniają się niezwykłą trwałością, przy jednoczesnej lekkości projektu. To zasługa wykorzystania ścianek szklanych, które są nie tylko wytrzymałe na wszystkie czynniki zewnętrze, ale i stwarzają wiele możliwości aranżacyjnych.

Specjaliści od ścianek szklanych

Gotowe rozwiązania? Nie w tym przypadku! Jeśli daszek szklany ma służyć przez lata, ważne, aby był dopasowany do indywidualnych potrzeb. Niezmiernie istotne jest także wkomponowania się daszka w resztę elementów – w końcu nie powinien on zaburzać spójności projektu. To właśnie wtedy z pomocą przychodzą nam firmy, gdzie takie rozwiązania wykonuje się na wymiar i według ścisłych zaleceń klienta. W ESGlas każde zamówienie to wiele konsultacji oraz rozmów, prowadzących w rezultacie do możliwe jak najlepszych efektów. Dzięki doświadczeniu, nasze ścianki szklane wyróżniają się nie tylko najwyższą jakością materiału, ale i idealnym dopasowaniem do każdej powierzchni. Przywiązujemy także wagę do detali – to, co jest bowiem niewidoczne na pierwszy rzut oka, w rzeczywistości może zaważyć na powodzeniu całego projektu. Zaskoczony? W swoich realizacjach zawsze wykorzystujemy najnowocześniejsze materiały oraz mocowania, którym nie straszne są nawet lata intensywnego użytkowania. To gwarancja jakości, jakiej nie spotkasz nigdzie indziej!

Szukasz idealnego rozwiązania do swojej firmy? Już teraz zapraszamy do biura ESGlas, gdzie wykonamy dla ciebie szklany daszek oraz każdy dowolny projekt ścianek szklanych. Zapewniamy ci kompleksową obsługę na każdym poziomie – od konsultacji, przez projekt, aż po sam montaż.