Sposoby na aranżację biura

5 pomysłów, które wyróżnią Twoje biuro

Renowacja lub planowanie całkiem nowego biura to nie lada wyzwanie w dobie tysięcy produktów, inspiracji i udogodnień oferowanych przez rynek. Trendy zmieniają się bardzo dynamicznie, ale jest wiele materiałów i ponadczasowych rozwiązań, które sprawią, że Twój lokal nabierze nowego wymiaru. Charakterystyczna ceglana ściana, drzwi szklane, wyraziste płytki podłogowe, a może przepiękna ściana z naturalnego mchu? Zobaczcie jakie propozycje dla Was przygotowaliśmy.

Drzwi szklane

Jest grupa materiałów, która jest maksymalnie uniwersalna, to między innymi drewno lub szkło. Nawiązując do tego drugiego, naszą kolejną propozycją są drzwi szklane. Dodadzą elegancji, przestrzeni i świeżości każdej przestrzeni. Wahadłowe, przesuwne czy przymykowe – drzwi szklane zawsze zostaną idealnie dobrane i dopasowane do możliwości Twojego biura. Ich największym atutem jest większa przepuszczalność światła między pomieszczeniami, uniwersalność i estetyka.

Ściana z naturalnej cegły lub betonu

Jednym z prostych do wykonania elementów, które mogą nadać charakteru naszemu pomieszczeniu biurowemu to wyróżniająca się ściana lub jej fragment. Cegła, beton, czy inny materiał o niestandardowej fakturze idealnie sprawdzą się jako przerywnik wśród prostych, białych ścian. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się między innymi w pomieszczeniu socjalnym, strefie kulinarnej czy gabinecie.

Płytki ceramiczne z charakterem

Nic tak nie wprowadza przeciętności do pomieszczeń, jak monotonia kolorów i wzorów. Oczywiście minimalizm zawsze był i będzie w cenie, ale zawsze warto podkreślić go jakimś szalonym elementem. W tej roli idealnie sprawdzą się płytki podłogowe prezentujące wyraziste wzory lub kontrastowe kolory, które przykuwają uwagę. Płytki tego typu mogą być wykorzystane również na ścianach lub np. blatach w przestrzeni kuchennej i socjalnej. Potem wystarczy dobrać kilka małych drobiazgów w podobnym stylu i efekt murowany!

Minimalistyczne oświetlenie

Mniej znaczy więcej to sentencja idealnie opisująca obecne trendy w aspekcie oświetlenia wnętrz. Eksponowanie samych żarówek, długie kable jako element dekoracji, industrialne, metalowe abażury – lampy tworzone w oparciu o ten zarys zawsze będą robiły wrażenie. Co więcej, jeśli dobrze dobierzemy moc i temperaturę barwową światła, to pracownicy i goście będą czuli się równie komfortowo, jak przy świetle dziennym.

Wyrazista zieleń

Aby wnętrza miały duszę i przyjemny klimat – muszą się w nich znaleźć rośliny. Nawet do biura, które nie ma dostępu do zbyt dużej ilości światła dziennego, można dobrać odpowiednie kwiaty i.. nie tylko. Ściany z mchu czy innych roślin, tzw. ogrody wertykalne to niesamowita okazja do przemycenia świeżej zieleni i powiewu naturalności do naszego lokalu! Ciekawym rozwiązaniem są również logotypy ścienne stworzone z roślin. Jeśli jednak chcemy pozostać przy tradycyjnych roślinach, warto postawić na duże kwiaty takie jak popularne obecnie Monstery, domowe palmy czy paprocie. Ostatecznie zawsze możemy postawić na szklane wazony ze świeżymi, sezonowymi kwiatami ciętymi.