Wady i zalety szklanych ścianek działowych

Zalety i wady szklanych ścianek działowych

Elegancja, minimalizm, przestronność – to cechy, które sprawiły, że szklane ścinki działowe w ostatnich latach opanowały biura, instytucje państwowe, placówki medyczne, a nawet prywatne mieszkania i domy. Panujące trendy, takie jak surowe klimaty loftów, biura w stylu vintage i wszechobecna prostota pozwalają na szerokie wykorzystanie szkła w urządzaniu wnętrz. Oczywiście ścianki ze szkła, jak wszystko w szeroko pojętym temacie budownictwa mają zarówno zalety, jak i wady, o których będziecie mogli przeczytać w naszym artykule.

ZALETY

Optycznie większe pomieszczenie

W przypadku każdego ciasnego i niedużego pomieszczenia, można wykonać kilka zabiegów, które optycznie go powiększą. Jest to odpowiednia aranżacja, dobranie kolorów czy sposób umeblowania, jak również znany wszystkim sposób z montażem luster w odpowiednich miejscach. Kolejnym istotnym punktem mogą być szklane ścianki działowe, które nadają pomieszczeniu przestrzenności i lekkości.

Wszystko jasne!

Niezwykle ważną zaletą jest fakt, że przepuszczają światło. Dzięki temu szklane ścianki działowe do biura nadają się idealnie bo, nawet pomieszczenia w środku dużego biurowca mogą korzystać ze światła dziennego. Dodatkowo rozświetlone, jasne pomieszczenia również wyglądają na większe.

Niepowtarzalny klimat

Wydawałoby się, że szyba to szyba i szklane ścianki mogą być nieco nudne i standardowe. Nic bardziej mylnego! Dzięki specjalnej folii dekoracyjnej ściany ze szkła mogą zostać ozdobione konkretnym wzorem lub logiem firmy, co wyróżni i spersonalizuje pomieszczenia.

Szyte na miarę

Wszystkie szklane ścianki działowe tworzone są zgodnie z indywidualnym zamówieniem klienta. Dzięki najnowszym systemom pomiarowym i dokładnym, profesjonalnym projektom, można stworzyć i zamontować ściankę pasującą do każdego miejsca. Bez względu na wysokość pomieszczeń, nierówności ścian czy problematyczne kształty, klient może liczyć na idealnie dopasowany produkt.

WADY

Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba

Surowy, nowoczesny i lekko zimny klimat, który wywołuje towarzystwo dużych, szklanych elementów nie musi przypaść wszystkim do gustu. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań mogą być przeciwni szklanym aranżacjom, natomiast technika zdobienia szklanych ścian czy choćby opcje matowe dają większe możliwości niezdecydowanym.

Czystość wymaga regularności

Decydując się na gładkie, szklane ścianki działowe, które w codziennym użytkowaniu narażone są na kontakt z przechodzącymi obok (lub przez nie w przypadku drzwi) ludźmi, musimy liczyć się z tym, że należy dbać o ich czystość. Mycie takich ścianek jest bardzo proste i nie wymaga specjalnych preparatów, jedynie regularnej pielęgnacji.

Nic się nie ukryje!

Fakt, że szklane ścianki działowe są przeźroczyste, możemy umieścić zarówno w kategorii zalet, jak i wad. W przypadku pomieszczeń stworzonych praktycznie w całości ze szkła prywatność np. pracowników jest wyraźnie ograniczona. Rozwiązaniem dla tej niedogodności jest oferowana technologia SmartGlass. Dzięki niej prostym pilotem możemy decydować o tym, czy ścianki mają być przezroczyste lub matowe, w zależności od tego, czego na daną chwilę potrzebujemy