Jak urządzić salę konferencyjną?

Jak urządzić salę konferencyjną?

Funkcjonalna, a zarazem reprezentacyjna – taka powinna być idealna sala konferencyjna. To miejsce przeznaczone nie tylko do biznesowych spotkań, ale jest też wykorzystywane do przeprowadzania szkoleń, prelekcji lub zebrań całego zespołu.

Jak urządzić salę konferencyjną, by łączyła w sobie te dwie cechy? W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak stworzyć doskonałe miejsce do pracy i biznesowych spotkań.

Proste i funkcjonalne wnętrze

Sala konferencyjna ma zapewniać komfort, a zarazem przestrzeń musi być urządzona w taki sposób, by nie rozpraszała uczestników spotkania. Z tego też powodu wyposażenie sali konferencyjnej należy ograniczyć do minimum. Stół, krzesła, sprzęt (np. rzutnik lub projektor, ekran projekcyjny), wybieraj jedynie praktyczne i niezbędne przedmioty.

Oczywiście, pomieszczenie można udekorować, jednak pamiętaj o tym, by nie przeładować wnętrza niepotrzebnymi bibelotami. Eleganckie obrazy lub oprawione w ramki fotografie, kwiaty o delikatnej barwie, prosty zegar lub logo firmy – wybór dodatków do zagospodarowania wolnej przestrzeni jest ogromny, jednak ich ilość musi być wyważona. Nie tylko nadmiar dekoracji lub nieodpowiednich dodatków może rozpraszać uczestników, ale też ich przerost może spowodować, że wnętrze wyda się niektórym osobom tandetne. Jeśli zależy Ci na profesjonalnym wizerunku firmy, musisz unikać takich drobnych błędów, które składają się na to, jak Twoja firma jest odbierana w oczach nie tylko kontrahentów, ale też pracowników.

Niezakłócone niczym spotkanie

Dźwięk dzwoniącego telefonu lub domofonu czy rozmowy znajdujących się za ścianą pracowników – nawet najmniejszy hałas może zakłócić spotkanie. To w szczególności niekorzystna sytuacja, jeżeli przeprowadzamy poważne biznesowe rozmowy.

Aby uniknąć niepotrzebnych nerwów, a także zapewnić jeszcze większy komfort uczestnikom spotkania, warto zainwestować w ściany akustyczne dźwiękoszczelne. Ścianki, które znajdziesz w naszej ofercie, mają możliwość doboru tłumienia dźwięków nawet do 51dB. Oprócz tego optycznie powiększają przestrzeń i nie zabierają wiele miejsca. Szkło przepuszcza światło, dzięki czemu uczestnicy spotkania nie będą odnosić wrażenia, że przestrzeń ich przytłacza.

Warto dodać, że istnieje możliwość naniesienia na ścianki dźwiękoszczelne folii dekoracyjnej, dzięki niej możesz ozdobić ścianki logiem firmy. Tym drobnym detalem podkreślisz profesjonalny wizerunek swojej firmy.

Umeblowanie sali konferencyjnej

Wspominaliśmy we wcześniejszym akapicie o tym, że wnętrze sali konferencyjnej powinno ograniczać się do niezbędnego wyposażenia. Tą zasadą należy kierować się przy wyborze umeblowania.

Przy wyborze mebli, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką funkcję będzie spełniała sala. Czy będzie to jedynie miejsce prezentacji, czy spotkań biznesowych i szkoleń?

W pierwszym przypadku wystarczą same krzesła, które będą skierowane w stronę prelegenta. Takie rozwiązanie pozwala Ci maksymalnie wykorzystać przestrzeń, a poza tym mówca będzie w stałym kontakcie z uczestnikami. Kontakt wzrokowy pozwoli mu łatwiej nawiązać więź z odbiorcami.

Jeżeli zaś sala konferencyjna jest punktem spotkań biznesowych, wtedy należy wyposażyć pomieszczenie nie tylko w krzesła, ale też stół. Wybór stołu wiele mówi o relacjach z uczestnikami. Okrągły stół pokazuje obecnym, że są na podobnej pozycji, jak gospodarze spotkania. Z kolei stół prostokątny to dobre rozwiązanie w firmach o zhierarchizowanej strukturze. Zasada jest prosta, przy krótszym boku zasiada osoba, która zajmuje wysokie miejsce w hierarchii.