Gdzie znajdą zastosowanie szklane drzwi wahadłowe?

Drzwi wahadłowe najczęściej używane są w budynkach użyteczności publicznej, szczególnie w miejscach o dużym nasileniu ruchu. Zastosowanie specjalnych zawiasów oraz lekkiej konstrukcji sprawia, że są one bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Gdzie jeszcze znajdą swoje zastosowanie? W dzisiejszym wpisie odpowiemy na to pytanie.

Gdzie warto stosować drzwi wahadłowe szklane?

Tego rodzaju drzwi sprawdzą się idealnie w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy jadalnia. Otwierają się one po lekkim popchnięciu, co jest bardzo wygodne, kiedy na przykład niesie się potrawy na stół. Drzwi wahadłowe szklane montuje się również w łazienkach jako zamknięcie kabin oraz wnęk prysznicowych. To świetny sposób na wejście do kabiny w niedużej łazience, ponieważ po otwarciu zajmują one niewiele miejsca. Jedynym minusem jest to, że trzeba szczególnie uważać, aby nie opierać się o drzwi – może to grozić wypadkiem.

To także dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie na niedużej przestrzeni znajduje się wejście do wielu pomieszczeń, między innymi w niedużych korytarzach czy przedpokojach. Dzięki takiemu sposobowi otwierania nie będą one kolidowały z pozostałymi drzwiami.

Czy szklane drzwi są praktyczne?

Dużą zaletą szklanych drzwi jest fakt, że wpisują się one niemal w każde wnętrze. Szczególnie efektownie będą prezentować się pomiędzy kuchnią a salonem. Należy również podkreślić, że wykonywane są one z hartowanego szkła, które jest bardzo odporne i praktycznie niemożliwe do rozbicia. Jednak, jeśli doszłoby do stłuczenia, szyba rozsypuje się na wiele drobnych kawałków, nieposiadających ostrych krawędzi. Warto również dodać, że drzwi wahadłowe montowane są na samozamykaczach podłogowych, które posiadają blokadę otwarcia. Oznacza to, że po otwarciu można zablokować je w otwartej pozycji, na przykład pod kątem 90 stopni. Kiedy pociągniemy za drzwi, powoli wrócą one do pozycji zamkniętej.

Drzwi wahadłowe szklane będą idealnym rozwiązaniem również wtedy, kiedy chcemy doświetlić wnętrze. Sprawdzi się to szczególnie w małej łazience bez okien – skutecznie przepuszczają światło z pozostałych pomieszczeń w domu.

Zobacz naszą ofertę

Szklane drzwi wahadłowe do kabiny prysznicowej

Drzwi kabiny prysznicowej muszą zapewniać intymność i komfort. Wykonujemy je z antykorozyjnego szkła TIMELESS. Zostało one opracowane specjalnie z myślą o kabinach prysznicowych.

Powierzchnia TIMELESS jest w pełni zabezpieczona za pomocą innowacyjnej metody nakładania warstwy tlenków metali. Szkło zachowuje przezroczystość, a wapień i zabrudzenia osadzają się na nim w mniejszym stopniu.

Drzwi szklane świetnym rozwiązaniem również w biurach

Drzwi wahadłowe to zdecydowanie spora oszczędność miejsca w biurach. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na umieszczenie w gabinetach więcej potrzebnych mebli, na przykład szaf do przechowywania dokumentów. Dzięki temu łatwiej jest zachować niezbędny w miejscu pracy porządek.

Szklane drzwi przepuszczają światło z pomieszczeń obok, co sprawi, że biuro będzie jasne i przestronne, a przede wszystkim doskonale oświetlone. Dodatkową zaletą jest fakt, że można na nich umieścić logo firmy.

Drzwi szklane są obecnie jednymi z najczęściej wybieranych zarówno w domach, jak i biurach. W mieszkaniach królują jako wybór do salonu, które dzięki nim prezentują się elegancko i nowocześnie. Dają też możliwość aranżacji wnętrza w wyjątkowy sposób i pozwalają na wydzielenie przestrzeni dla każdego pracownika, a co za tym idzie na pracę w ciszy i spokoju. Poza tym są w pełni bezpieczne dzięki zastosowaniu trwałego szkła hartowanego. Szklane skrzydła to perfekcyjny sposób na uzyskanie przestronnego, jasnego i nowoczesnego wnętrza.

Zobacz naszą ofertę

Comments are closed.